Türkiye Cumhuriyeti

Varşova Büyükelçiliği

Icon Bize yazın...

KONSOLOSLUK ÇAĞRI MERKEZI NUMARASI:

+ 90 312 292 29 29

Bizi takip edin:

Konsolosluk Şubemiz Başvuru Kabul Saatleri:


Konsolosluk Şubesi Şahsi Başvuru saatleri : 09:30 – 12:00, Telefonla bilgi alma saatleri : 14:00 – 16:30, Telefon:+48 22 854 61 11Icon
Icon

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Sayın Yusuf Ziya Özcan’ın Vatandaşlarımıza Kurban Bayramı Mesajı , 09.10.2013

Polonya Türk toplumunun değerli üyeleri,

Toplumsal zenginliklerimizden birini teşkil eden ve gurbette yaşayan bizler için ayrı bir anlam ve önem ifade eden Kurban Bayramı’nı, Türk toplumunun üyeleri olarak büyük bir özgüvenle karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Bayramlar, sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının pekiştiği, sosyal barış ve huzurun güçlendiği ve herkesin ortak duygular etrafında kenetlendiği önemli günlerdir. Polonya’da yaşayan kıymetli vatandaşlarımızın da bu şuurla Bayram günlerini en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Polonya’da yaşayan Türk toplumunun Kurban Bayramı’nı samimi duygularımla tebrik ediyor ve bayramın dünyada süregiden çatışmaların sonlanmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Saygılarımla,

Not: Bayramda Türkiye’de bulunmak durumunda olduğumdan, Polonya’da yaşayan tüm vatandaşlarımızı şahsen bayramlaşabilmek üzere, aileleriyle birlikte 20 Ekim Pazar günü, saat 14’de Büyükelçilik Konutu’na (adres: Krolowej Aldony 18) davet ediyorum.

(Bayramlaşmaya katılmayı arzu eden vatandaşlarımızın, isimlerini, etkinliğe kaç kişiyle birlikte gelecekleri bilgisiyle birlikte 17 Ekim’e kadar embassy.warsaw@mfa.gov.tr e-posta adresine bildirmelerinden memnuniyet duyulacaktır.)