Türkiye Cumhuriyeti

Varşova Büyükelçiliği

Icon Bize yazın...

KONSOLOSLUK ÇAĞRI MERKEZI NUMARASI:

+ 90 312 292 29 29

Bizi takip edin:

Konsolosluk Şubemiz Başvuru Kabul Saatleri:


Konsolosluk Şubesi Şahsi Başvuru saatleri : 09:30 – 12:00, Telefonla bilgi alma saatleri : 14:00 – 16:30, Telefon:+48 22 854 61 11Icon
Icon

Büyükelçilik Duyurusu

Polonya’da Yüksek Öğrenim Gören Vatandaşlarımıza Yönelik Duyuru , 27.12.2013

Türk Öğrencilerin Yabancı Ülkelerde Öğrenimleri Hakkında Yönetmeliğin 13. maddesi şu şekildedir:

"Özel öğrenciliği tanınanlara yurtdışı temsilciliklerde birer öğrenci dosyası açılır. Öğrencilerin pasaport, askerlik ve benzeri tüm işlemleri bu dosya üzerinden yürütülür. Öğrenciler, eğitim-öğretim yılı başında kayıt belgelerini, eğitim-öğretim yılı sonunda başarı durum belgelerini ilgili yurtdışı temsilciliğine vermek zorundadır."

Bu çerçevede, Polonya’da yüksek öğrenim gören (Erasmus değişim programı ile Polonya’ya gelerek geçici olarak Polonya’da eğitim görenler hariç) vatandaşlarımıza ilişkin bilgilerin derlenmesi amacıyla ekli bilgi formunun doldurulması gerekmektedir.

Söz konusu formlar vasıtasıyla toplanacak bilgiler sayesinde ayrıca öğrencilerimizle Büyükelçiliğimiz arasında bir iletişim ağı kurulmuş olacak ve öğrencilerimizi ilgilendiren konularda olabilecek duyurular öğrencilerimizin e-posta adreslerine toplu halde gönderilebilecektir.

1 Ocak 2014 tarihinden sonra herhangi bir işlem yaptırmak üzere Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesine başvuran öğrencilerimizden öncelikle anılan formu doldurmaları talep edilecek olup, anılan formu doldurmamış olanların işlemleri yapılamayacaktır.

Bu çerçevede, Erasmus değişim programı ile Polonya’ya gelen öğrencilerimiz hariç olmak üzere, Polonya’da yüksek öğrenim (lisans/yüksek lisans/doktora) gören vatandaşlarımızın ekli formu doldurarak Büyükelçiliğimizin embassy.warsaw@mfa.gov.tr e-posta adresine konu başlığına “Öğrenci Bildirim Formu” yazarak göndermeleri önemle rica olunur.

Saygıyla duyurulur.

İlgili Dosyalar :

- öğrenci bildirim formu